Ułożone obok siebie i zainstalowane panele fotowoltaiczne

Czym jest fotowoltaika i zielona energia słoneczna ?

Energia słoneczna może mieć znaczący udział w światowych dostawach energii, a to ma wiele zalet. . Jest to również odnawialny zasób energii. Energia słoneczna ma potencjał, aby zapewnić czystą i bezpieczną alternatywę dla mediów zasilanych paliwami kopalnymi i może wnieść istotny wkład w rozwiązywanie przyszłych globalnych problemów energetycznych.

Ogniwa słoneczne mają wiele różnych konfiguracji, które umożliwiają im pochłanianie światła słonecznego na różne sposoby, w zależności od tego, czy są pasywne, czy aktywne. Pasywne ogniwa słoneczne, takie jak Panele słoneczne i wentylatory na poddaszu można umieszczać na dachach, w budynkach lub na poziomie gruntu. Aktywne ogniwa słoneczne, takie jak: moduły fotowoltaiczne, panele dachowe (słoneczne) i skoncentrowane elektrownie słoneczne znajdują się na powierzchni gruntu lub nad ziemią. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania domów lub firm. Urządzenia zasilane energią słoneczną mogą obejmować: domowe roboty kuchenne, systemy nawadniające, chłodnictwo i klimatyzację, oświetlenie i wiele innych urządzeń elektrycznych.

Czym jest fotowoltaika ?

Fotowoltaika to technologia przekształcania światła słonecznego w energię elektryczną. Jest szeroko stosowany w wielu krajach. Koszt fotowoltaiki drastycznie spadł na przestrzeni lat dzięki ulepszeniom technologicznym i rosnącemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną na całym świecie. Według raportu z 2016 roku energia słoneczna jest tańsza niż węgiel, gaz ziemny, a nawet energia jądrowa. Oszczędność wynika z faktu, że energia słoneczna nie spala się jak węgiel, ropa czy paliwo jądrowe. Pozostaje najczystszą i najbardziej zieloną formą energii.

Jak korzystamy z paneli słonecznych? Energia słoneczna jest wytwarzana, gdy światło słoneczne pada na panele w określony sposób. Kierunek, w którym światło słoneczne pada na panel, określa ilość energii, która zostanie wytworzona. Na konstrukcję mechaniczną panelu słonecznego wpływa jego konstrukcja – niezależnie od tego czy ma długie, czy krótkie krawędzie. Im dłuższe krawędzie, tym więcej energii słonecznej jest produkowane na metr kwadratowy. Im krótsze krawędzie, tym mniej energii wytwarza się na metr kwadratowy. Panele słoneczne są zwykle wykonane ze szkła lub innych lekkich materiałów, ponieważ nie reagują tak łatwo w kontakcie z wodą i solą. Zazwyczaj są instalowane na dachach lub ścianach, aby zmaksymalizować przepływającą energię słoneczną. Elektronika używana w panelach i innych systemach słonecznych musi być zaprojektowana do pracy zarówno w świetle dziennym, jak i w ciemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.