Postawione wysoki ogrodzenie betonowe przed domem

Ogrodzenie betonowe – wady i zalety

Posiadając działkę, czy ogród przydomowy prędzej czy później konieczne jest ogrodzenie terenu. Daje ono poczucie prywatności i zabezpiecza przed intruzami, którzy mogą pojawiać się na terenie. Wybór materiału, z którego wykonać ogrodzenie jest bardzo trudny. Na rynku jest wiele możliwości, które wymagają różnych nakładów finansowych, odmiennej ilości pracy przy montażu. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest wykonanie ogrodzenia z betonu. Jak każda inwestycja, także i ta ma wady i zalety. Czy wykorzystując beton towarowy można samodzielnie wykonać ogrodzenie tego typu? Na co zwrócić uwagę przygotowując teren na budowę ogrodzenia z gotowych, betonowych przęseł? Do jakiego ogrodu i budynku pasować będzie ogrodzenie wykonane w tej technologii?

Ogrodzenie dopasowane do domu lub ogrodu

Wybór technologii w jakiej będzie wykonane ogrodzenie jest czasami równie trudny, jak wybór projektu domu. Wygląd całego ogrodzenia trzeba dopasować do tego, w jaki sposób zaprojektowana jest cała przestrzeń. Dzięki temu całe podwórko będzie dobrze wyglądało, a ogrodzenie podkreśli styl domu. Przed rozpoczęciem prac warto zatem zastanowić się na co pozwala nam budżet, oraz co będzie najbardziej odpowiadało nam pod względem wizualnym. Nawet najpiękniejsze ogrodzenie nie będzie dobrze wyglądało jeśli nie będzie ono dopasowane do tego w jakim stylu jest dom. Ogrodzenie z drewna idealnie sprawdzi się przy domach prostych lub z bali. Ogrodzenia betonowe dopasowane będą do domów nowoczesnych i prostych ogrodów.

Czy ogrodzenie betonowe może zostać wykonane samodzielnie?

Gdy budżet jest ograniczony, a my jesteśmy zdecydowani na ogrodzenie betonowe wiele osób zastanawia się, czy są w stanie samodzielnie wykonać poszczególne elementy przęseł wykorzystując własnoręcznie wymieszany beton lub beton towarowy. O ile na rynku można znaleźć formę do odlewania przęseł o tyle zakup takiej ilości by odlać jednocześnie całe ogrodzenie z betonu towarowego jest bardzo drogi. Samodzielnie wymieszany beton nie będzie miał takich samych właściwości i może być mniej wytrzymały. Atrakcyjniejszą finansowo i użytkowo opcją jest zatem zakup gotowych przęseł.

Jakie są zalety ogrodzenia wykonanego z betonu, a jakie wady?

Niewątpliwie jedną z najważniejszych zalet, jaką ma ogrodzenie betonowe jest jego wytrzymałość. Wykorzystujący beton towarowy producenci dbają o to by domieszki sprawiły, że ogrodzenie będzie odporne na warunki zewnętrzne. Dzięki temu jest to inwestycja na kilkadziesiąt lat, która poza okazyjnym czyszczeniem nie wymaga większej inwestycji. Ogrodzenia betonowe są jednak dosyć drogie w porównaniu do tych wykonanych z siatki czy drewna.

O czym należy pamiętać budując ogrodzenie z gotowych przęseł betonowych

Wykorzystując gotowe elementy przęseł konieczne jest odpowiednie wypoziomowanie terenu oraz przygotowanie słupków. Gotowe przęsła powinny być wymierzone, tak aby nie było niespodzianek po budowie już murków i słupków. Ogrodzenie betonowe jest dosyć ciężkie, z tego powodu konieczne jest zadbanie o odpowiednie wzmocnienie słupków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.