Cera atroficzna
Źródło: Pexels

Cera atroficzna – czyli o przyczynach szybkiego starzenia się skóry

Cera atroficzna to specyficzna „choroba skóry” przyśpieszająca proces starzenia. O jej przebiegu zależy wiele czynników zewnętrznych, jednak podatność na starzenie się uwarunkowana jest w genach każdego człowieka. Pierwsze symptomy cery atroficznej zaczynają pojawiać się w okolicach 30 roku życia, po upływie 40 lat możemy zaobserwować promieniste zmarszczki nad górą wargą. Jak zatrzymać efekt starzenia się skóry, a także jakich produktów używać w codziennej pielęgnacji? Czego unikać i na co zwracać uwagę? Na te pytanie odpowie poniższy artykuł.

Cera atroficzna- najczęstsze przyczyny starzenia się skóry

Cera atroficzna wcale nie musi dodawać nam lat! Rozmaite kosmetyki naturalne pozwolą, nie tylko na zatrzymanie efektu starzenia się skóry, ale także odejmą nam lat.

O tym, w jakiej kondycji będzie nasza skóra atroficzna decydujemy wyłącznie my. Unikanie czynników prowadzących do degradacji skóry twarzy i działanie na korzyść całego organizmu może sprawić, że dolegliwości związane z cerą podatną na starzenie nie będą w ogóle dostrzegalne. Do najczęstszych przyczyn starzenia się skóry należą:

  • ubytki uzębienia,
  • palenie papierosów,
  • ściąganie mimiczne ust,
  • częste zażywanie kąpieli słonecznych.
Kobieta przed lustrem
Źródło: Pexels

O starzeniu się skóry mówimy, kiedy zanikają włókna kolagenowe, a płaszcz hydrolipidowy zmniejsza swoje naturalne nawilżenie, a także jest podatny na pojawianie się przebarwień. Jako posiadacze cery atroficznej możemy opóźnić starzenie się skóry rezygnując z palenia papierosów, a także regularnie dbając o uzębienie. Wpływ na stan naszej cery ma także stres. Unikając sytuacji powodujących napięcie, a także panowanie nad sobą pozwala na zachowanie młodego wyglądu skóry.

Kosmetyki naturalne na cerę atroficzną

Wybierając się do drogerii czy sklepu ekologicznego warto zwrócić uwagę na skład produktu, który ma nam posłużyć w zatrzymaniu procesu starzenia. Produkty zawierające sylikony, czy parabeny to wrogowie numer jeden dla każdego typu cery. Sztuczne składniki działają na zasadzie „blokera”. Zatrzymują wodę w skórze i wyrównują jej powierzchnię nie dopuszczając tym samym do wprowadzenia zanieczyszczeń z zewnątrz, jednak przez tą barierę uniemożliwione jest przeprowadzenie naturalnego procesu oddychania skóry. Bez dobrego dostępu powietrza, skóra staje się przebarwiona i traci swoją sprężystość.

Kosmetyki naturalne to klucz do sukcesu

Dzięki swoim właściwościom, eko kosmetyki, wpływają rewelacyjnie na kondycję skóry, a także łatwo dają się usunąć przy codziennej pielęgnacji. Preparaty wypełnione sztucznymi składnikami nierzadko wymagają intensywnej pielęgnacji, a także zastosowania silnych detergentów, które niosą za sobą opłakane skutki. Przy produktach bio mamy pewność, że skóra skłonna do starzenia się ma odpowiednie warunki, aby wyglądać zdrowo i świeżo.

Wybór prawidłowych produktów do danego typu skóry

Produkty bio dostępne na rynku, wspomagają prawidłowe funkcjonowanie skóry i zapobiegają procesom nadmiernego starzenia się. Od sukcesu działania tych środku zależy dobranie ich do rodzaju cery, jaką posiadamy. Szukając odpowiedniego preparatu, warto skupić się na tym, czy jest on dedykowany skórze suchej, tłustej, trądzikowej czy naczynkowej. Każdy typ powyższej skóry, wymaga innych składników naturalnych, aby ciągle wyglądać pięknie i młodo. Warto zwrócić także uwagę na to, jakie rezultaty przynosi dany produkt, bardzo często są one opisane na opakowaniu kremu, czy serum. Odpowiednie dobranie produktu bio do naszego typu cery to połowa sukcesu, drugą jego część stanowi prawidłowa pielęgnacja, regularne stosowanie, a także prowadzenie zdrowego trybu życia.

Internetowy sklep kosmetyczny

Sposobem na wyszukanie odpowiednich preparatów, odpowiadających naszemu typowi skóry jest internetowy sklep kosmetyczny. Dzięki kupowaniu kosmetyków online, mamy możliwość sprawdzenia opinii, zastosowania, a także działania składu nie ruszając się z miejsca. Internetowy sklep kosmetyczny to także rozmaite promocje i dopasowanie produktów do naszych potrzeb poprzez wyświetlanie podobnych ofert. Każdy, kto po raz pierwszy decyduje się na kupno kremu do cery atroficznej ma możliwość dokładnego zagłębienia się się w sposób działania każdego z poszczególnych suplementów.

Internetowy sklep kosmetyczny, to nie tylko sposób na wybranie idealnego kosmetyku w wygodny dla nas sposób, to także możliwość poznania setek opinii innych użytkowników, oraz zobaczenie, że nie jest się jedyną osobą z tym typem cery!

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.